Ćwiczenia na płaski brzuch to nie wszystko – bywa, że nasze ciało odmawia posłuszeństwa i jedynym sposobem powrotu do szczupłej sylwetki jest plastyka brzucha. To rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które po odchudzaniu borykają się z wiszącą skórą na tej części ciała. Jak przygotować się do zabiegu plastyki brzucha i na czym ten zabieg polega?

Na czym polega plastyka brzucha?

Zabieg plastyki brzucha, inaczej abdominoplastyka, to ingerencja chirurgiczna, która pozwala na uelastycznienie okolic brzucha. Wiele osób boryka się z obwisłą skórą na brzuchu oraz nadmiarem tłuszczu. W takim przypadku nawet stosując dietę i regularne ćwiczenia nie sprawimy, że nasz brzuch będzie jędrny. Nagłe chudnięcie może więc przyspieszyć proces rozciągania skóry brzucha, co doprowadzi do nieprzyjemnych efektów.

Plastyka brzucha powstała właśnie z myślą o tych klientach, którzy taki nadmiar skóry chcieliby usunąć. Sam zabieg jest dość prosty, jednak plastyka brzucha powinna być skonsultowana z chirurgiem. Doradzi on, jak przygotować się do zabiegu i podpowie, czego możemy się spodziewać.

Warto zaznaczyć, że zabieg odbywa się przy znieczuleniu miejscowym i trwa kilka godzin.

Jak przygotować się do plastyki brzucha?

Zabieg plastyki brzucha, choć nieskomplikowany, jest jednak ingerencją w organizm. Polega on na usunięciu nieelastycznej skóry tak, aby możliwe było zaciśnięcie mięśni brzucha.

Przed samym zabiegiem należy skonsultować się z chirurgiem lub lekarzem prowadzącym, który dokładnie podpowie nam, jak mamy przygotować się do zabiegu. Przede wszystkim każda osoba inaczej reaguje na znieczulenie. Pomimo iż zabieg nie jest prowadzony na żołądku, a jedynie „na zewnątrz, co najmniej tydzień przed zabiegiem powinno się stosować dietę zawierającą dużo płynów. Należy też w tych dniach unikać alkoholu, i w miarę możliwości, papierosów.

Przede wszystkim jednak kluczowe jest pozytywne nastawienie. Jeśli będziesz w rękach specjalistów, nie ma się czym stresować.

Ile trwa rekonwalescencja po plastyce brzucha?

Zabieg plastyki brzucha to ingerencja w skórę na dużej jej powierzchni, dlatego regeneracja zajmuje trochę czasu. Po zabiegu zaleca się noszenie specjalnej bielizny uciskowej, która stabilizuje szwy. Należy w tym czasie unikać wysiłku.

Częstym problemem po plastyce brzucha jest gromadzenie się pod skórą płynów. Są to jednak problemy przejściowe, które mijają z biegiem czasu. Najważniejsze jest, aby podczas rekonwalescencji nie przeciążać się – może to doprowadzić do rozejścia się szwów.

Obrzęk brzucha po zabiegu może być widoczny przez różny okres czasu, jednak warto przygotować się na 3 – 4 miesiące, podczas których organizm dochodzi do siebie.

Na efekt po plastyce brzucha musimy więc trochę poczekać. Warto zaznaczyć, że zabieg pozostawia na ciele blizny, jednak z upływem czasu stają się one coraz mniej widoczne. Po kilku miesiącach możemy jednak cieszyć się elastyczną i jędrną skórą brzucha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here