metody przeszczepów włosów

Metody przeszczepów włosów

Przeszczep włosów to jedna z najskuteczniejszych i jednocześnie najdroższych metod przywracania fryzurze dawnej świetności. Cena zabiegu waha się od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jakie są najpopularniejsze metody zabiegu i na czym polegają?


Strip
Metoda polega na pobieraniu wycinków zdrowej, owłosionej skóry głowy, która nie została dotknięta działaniem hormonu DHT (dehydrotestosteronu). Wycinki zostają podzielone na niewielkie partie zawierające od 1 do 4 włosów. Następnie wszczepia się je w niewielkie nacięcia, które chirurg wykonuje w skórze poddanej łysieniu. W ciągu 2-3 miesięcy od zabiegu przeszczep „przyjmuje się”, a włosy zaczynają rosnąć. Zabieg wykonuje się ze znieczuleniem miejscowym. Zwykle trwa od 2 do 6 godzin.


FUE
Zabieg FUE (Folliculat Unit Extraction) nie wymaga użycia skalpela i nacinania skóry. Okolica, z której pobierane są zespoły mieszkowe, zostaje znieczulona. Narzędzie służące do pobierania jest wyjątkowo cienkie (około 1 mm). Pobrane mieszki zostają poddane dokładnym badaniom pod mikroskopem. Następnie lekarz wybiera najzdrowsze, nieuszkodzone włosy. Po znieczuleniu nieowłosionej skóry (tzw. biorczej), następuje implantacja zespołów mieszkowych. Zabieg trwa około 5 godzin. Przez ten czas przeszczepionych zostaje nawet kilka tysięcy włosów. Pacjent może powrócić do codziennych czynności od razu po zakończeniu zabiegu. Ewentualne zaczerwienienie związane z przeszczepem znika już po kilku dniach.


Naturalne metody
Jeśli nie stać Cię na drogie kuracje możesz wypróbować naturalne sposoby, wspomagające wzrost nowych włosów. Wśród nich są:
– dieta bogata w żelazo, cynk, miedź i białko,
– wykonywanie masaży skóry głowy przy każdym myciu włosów, co najmniej przez 2 minuty,
– ziołowe płukanki, np. z pokrzywy
– mycie włosów za pomocą delikatnych, odżywczych szamponów przeznaczonych do włosów wypadających


Szukasz innej alternatywnej i taniej metody na przywrócenie bujnych włosów? Odzyskaj je dzięki kuracji Dermicos Vive!

4 thoughts on “Metody przeszczepów włosów”

  1. Krzysztof przeszczep włosów zależy od ilości przeszczepianych mieszków włosowych. Może kosztować nawet kilkaset zlotych jeśli masz nieduży ubytek włosów, do nawet kilku tysięcy zlotych, gdy łysina jest rozległa. Jeśli chodzi o Poznań to nie umiem Ci nikogo polecić, za to znam miejsca we Wrocławiu, więc pisz do mnie na priv w razie czego: karolskikarol@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *