makijażowe błędy

4 podstawowe błędy w makijażu

Mnóstwo pań nie wyobraża sobie wypady z mieszkania bez nałożenia podkładu. Dobrze zrobiony podkreśla atuty oraz umożliwia zatuszować domniemane mankamenty urody. Realizując naturalny make up łatwo mimo wszystko o błąd. Zaleca się posiadać się na baczności, ze względu na to że inne z „niedopatrzeń” mogą bardzo niekorzystnie odbić się na kobiecym wizerunku. Na co uważać oraz czego unikać? Poniżej trochę wytycznych, które muszą uprościć zwykłą kosmetykę.

1. Malowanie się w ciemnym pokoju

Dziewczyny, które wykonują make up przy sztucznym świetle, lub w półmroku, mogą tego pożałować. Kwestia rozbija się przeważnie o nierównomiernie nałożony fluid lub nadto silnie zarysowane rumieńce. Niedostateczną dawkę światła przynosi złudne odczucie, że make-up jest za bardzo niewiele głęboki. Mnóstwo kobiet przesądza się zatem na nałożenie podwójnej ilości podkładu, różu do policzków lub cieni do powiek. W świetle dziennym wygląda się to nawet nienaturalnie. Niezawodnym wyborem jest zatem przeprowadzanie dziennego podkładu przy lampce lub oknie.

2. Niezauważanie modyfikacji w kolorycie naskórka

Jeżeli make-up jest częścią codziennej rutyny, to z upływem czasu będzie okazać się realizowany samoczynnie. Panie często korzystają z identycznego odcienia podkładu poprzez cały rok. Często bywa pomyłką. Z jakiego powodu? Ponieważ odcień ciała może się modyfikować wskutek ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Zimą, u mnóstwo kobiet, skóra jest jaśniejsza, z kolei w lipcu i sierpniu trochę ciemniejsza. Zaleca się wziąć to pod uwagę przy stosowaniu dziennego podkładu oraz zaczerpnąć porady wizażystki w sytuacji nabywania podkładu.

3. Malowanie „na kolanie”

ano niemalże wszystko robi się w joggingu. Make up, zrobiony na błyskawicznie, zwykle zostawia mimo wszystko wiele do życzenia. Nierównomiernie rozprowadzony fluid, za gruba kreska na powiece lub szminka na zębach – to jedynie inne omyłki, jakimi może zakończyć się robienie dziennego make-upu na kolanie. Chcąc wyeliminować problem takich niedociągnięć, powinno się zwyczajnie wstać parę min. uprzednio!

4. (Nie)dobranie kolorów

Mnóstwo pań, realizując regularny make up, przynosi ponieść się fantazji. O ile może to dać rozchwytywany rezultat oraz dostarczyć ciekawy prezencję, o tyle zwykle prezentuje się zwyczajnie kuriozalnie. Czy to oznacza, że zaleca się powstrzymać się od z testowania różnokolorowych cieni do powiek lub zaniechać konturowanie twarzy? Nic z tych rzeczy. Te kobiety, które nie posiadają praktyki w takich kwestiach, muszą poprzednio wykonać parę prób finezyjnego podkładu w domowych pieleszach. Panie, które posiadają z tym kłopot, ciągle mogą wybrać konsultacje ze stylistką lub kosmetyczką. Profesjonalistka z pewnością podpowie, które kolory w szczególności pasują do rodzaju urody oraz karnacji.

Redakcja Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *