niski poziom białych krwinek

5 najczęstszych przyczyn zbyt niskiego poziomu białych krwinek

Czujesz się osłabiona? Nie masz na nic siły i prawie wszystko Cię drażni? Sprawdź, czy za Twoim złym samopoczuciem nie stoi zbyt niski poziom białych krwinek w organizmie!

Organizm to złożona „maszyna”, która by odpowiednio funkcjonować, potrzebuje wytwarzać określoną liczbę krwinek, również tych białych. Sprawdź, z czego może wynikać Twoje osłabienie!

Bez paniki, ale z głową

Jeśli zauważyłaś już pierwsze oznaki ogólnego zmęczenia i niedyspozycji, nie wpadaj w panikę. Warto podejść do sprawy z głową i przeanalizować ewentualne przyczyny takiego stanu rzeczy.

Do najczęstszych przyczyn zbyt niskiego poziomu białych krwinek, należą:

  • nadczynność tarczycy
  • gruźlica
  • HIV
  • nowotwory
  • choroby pasożytnicze
  • sepsa
  • niedobór kwasu foliowego

Bez pomocy specjalistów nie odkryjesz, co spowodowało Twoje złe samopoczucie. Aby w pełni rozpoznać przyczyny zbyt niskiego poziomu białych krwinek, należy udać się do lekarza i ewentualnie wykonać więcej potrzebnych do diagnozy badań. Nie należy jednak zawczasu spodziewać się najgorszego. Warto zaufać lekarzom, którzy przecież najlepiej znają się na leczeniu.

Objawy zbyt niskiego poziomu białych krwinek

Do najczęstszych objawów zbyt niskiego poziomu białych krwinek należą m.in. ropne zmiany skórne, stany podgorączkowe lub infekcje górnych dróg oddechowych.

Nie jest więc łatwo zdiagnozować, że powodem tych objawów jest akurat zbyt niski poziom białych krwinek w organizmie.

Jeśli w wynikach badań, rzeczywiście wyjdzie obniżony poziom leukocytów, lekarz prowadzący będzie chciał skupić się na źródle problemu, czyli na chorobie powodującej konkretne objawy. Konkretne, zdiagnozowane objawy pozwalają skutecznie wyleczyć chorobę odpowiedzialną za pogorszenie się Twojego stanu zdrowia.

Leczenie leukopenii

Sposobów leczenia leukopenii jest tyle, ile przyczyn jej występowania. Jeżeli przyczyną jest infekcja wirusowa to należy dać organizmowi trochę czasu na regenerację sił. Walka z przebytą chorobą z pewnością mocno go osłabił.

Jeśli natomiast za leukopenią stoi konkretna choroba, najpierw należy ją skutecznie wyleczyć. Poziom białych krwinek w organizmie powinien samoistnie wrócić do odpowiedniego poziomu. Jeśli się tak jednak nie stanie, lekarz może zastosować odpowiednią terapię, która pomoże powrócić Twojemu organizmowi do normalności.

Redakcja Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *