dlaczego warto biegać?

6 powodów, dla których warto biegać!

Dlaczego warto biegać? To pytanie często zadają sobie osoby, które dopiero chcą zacząć uprawiać ten sport. Przeczytaj zatem ten artykuł i zobacz, jakie korzyści przyniesie Ci regularne bieganie.

1. Zgrabna sylwetka

Biegając, możesz spalić mnóstwo zbędnych kalorii, a dzięki temu znacznie poprawisz wygląd swojej sylwetki. Jeżeli chcesz zrzucić zbędne kilogramy dzięki bieganiu – rób to długo i wolno. A kiedy przestanie Ci to wystarczać, przerzuć się na interwały. Czyli naprzemiennie bieg o niskiej i wysokiej intensywności.

2. Dobra kondycja

Bieganie to też świetna opcja na poprawę kondycji fizycznej. Jeżeli masz już dosyć męczenia się po przebiegnięciu kilku kroków na przystanek autobusowy – wyjdź na dwór i zacznij w końcu biegać. Twoja kondycja poprawi się bardzo szybko. Jeżeli nigdy nie miałeś do czynienia z bieganiem, zacznij od marszobiegów. Z czasem biegaj więcej, a maszeruj mniej. Za jakiś czas zauważysz znaczną różnicę, a Twoje życie codzienne będzie miało zdecydowanie lepszą jakość.

3. Zdrowie

Nikt nie ma wątpliwości, że sport to zdrowie. Warto jednak podkreślić, że bieganie nie tylko poprawia zdrowie fizyczne, ale też i psychiczne. Dzięki bieganiu będziesz czuł, że w pełni wykorzystałeś dzień i będziesz z siebie zadowolony. To zachęci Cię również do wykonywania innych aktywności, na które wcześniej być może nie miałeś ochoty, ani energii.

4. Dobre samopoczucie

Podczas uprawiania intenstywnego sportu, nasz organizm zaczyna wytwarzać endorfiny, czyli tak zwane hormony szczęścia. Koniecznie idź pobiegać, a przekonasz, się jak działają endorfiny!

5. Nie wymaga nakładu finansowego

Jeżeli unikasz sportu, ponieważ karnety na siłownie są tak drogie, to z bieganiem już nie będziesz mieć takiej wymówki. Ten rodzaj sportu nie wymaga żadnego wkładu finansowego, a przynajmniej na początku. Bo oczywiście ważny jest odpowiedni strój, a przede wszystkim buty. Jednak jeżeli nie biegasz codziennie po 10 kilometrów, nie musisz od razu wydawać 500 zł na specjalistyczne obuwie sportowe.

6. Dodaje energii

Tak, sport dodaje energii, a bieganie tym bardziej. Mimo że na początku będzie ciężko i być może będziesz miał ochotę zrezygnować – nie poddawaj się. Ile z siebie dasz na treningu, tyle będziesz miał w sobie pozytywnej energii na co dzień!

Jak widzisz, bieganie ma dużo zalet. Nie szukaj więc już więcej wymówek, tylko idź biegać!

Redakcja Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *