dieta przy wzdęciach

Dieta przy wzdęciach

Musi być lekka, oparta na gotowanych, a najlepiej duszonych potrawach. Można także pozwolić sobie na grilla. Się wystrzegać należy za to pokarmów smażonych oraz prażonych. Istotny okazuje się także sposób posiłków oraz brak pośpiechu w czasie posiłków.

Specjaliści od diety zazwyczaj radzą spożywanie jarzyn, ale mnóstwo z nich musi się wystrzegać się w razie pojawienia się kłopotu wzdęć. Do takiej grupy przynależą między innymi fasola, groch, brukselki, kapusta, szparagi, brokuły, karczoch, ale również cebula, kartofle czy kukurydza. Posiadają w swoim składzie one rafinozę oraz stachiozę, które są trudnymi do trawienia cukrowymi. Gazy wywołuje także wyższa zawartość włókna pokarmowego, który jest także w owocach i pieczywie.

Stronić od należy także preparatów z znaczną zawartością laktozy, a więc nabiału, a szczególnie tuczących serów. Niewskazany okazuje się także wysokoprocentowe trunki, niekorzystnie rzutuje szczególnie alkohol oraz czerwone wino. Tak samo jak słodzone napoje z bąbelkami, kasze i sosy do sałatek.

Co spożywać przy wzdęciach? Kuracja dietetyczna na niestrawności

Bez strachu o niestrawności spożywać możemy niskotłuszczowe mięso, ryż i kefiry. Pić najlepiej standardowa wodę, która ma idealny wpływ na metabolizm. Polepsza je także spożycie siemienia lnianego albo otrębów z owsa.

Istotna jest także systematyczność pokarmów, które muszą okazać się konsumowane 4-5 razy każdego dnia. Nie można się przy tym spieszyć, ani także nazbyt dużo mówić. Zabronione jest także popijanie podczas spożywania. W miejsce tego dobrze długotrwalej oraz właściwie przeżuć każdy kęs. Metoda posiłków ma niemałe wartość, ale istotny jest także sposób przygotowywania pokarmów. Postawi należy na gotowanie, duszenie albo pieczenie w folii.

Czynnikiem sprawczym nieodpowiedniej badań układu trawiennego i wzdęć może okazać się także deficyt optymalnej flory bakteryjnej w jelitach. W związku z tym można zupełnie zrezygnować z jarzyn oraz owoców, ale usuwać ich skórkę i pestki. Na pracę jelit znaczenie ma także terapia antybiotykowa, która parę, a także paręnaście dni po zaprzestaniu leczeniu okazuje się dodatkowo odczuwalna poprzez ciało.

Redakcja Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *