sposoby na opryszczkę

Dzięki tym 5 sposobom skutecznie zwalczysz opryszczkę!

Masz już dosyć nieustannego dyskomfortu? Żadne preparaty nie są pomocne? To może się dziś skończyć. Poznaj naturalne sposoby, dzięki którym szybko zwalczysz opryszczkę.

Istnieje wiele porad dotyczących powstrzymania opryszki. Niewiele jest jednak naprawdę skutecznych. Dzięki tym 5 sposobom dowiesz się, jak tanio i praktycznie pozbyć się tego uciążliwego problemu!

Opryszczka pojawia się nie bez powodu

Zawsze warto pamiętać, że pojawienie się opryszki, nie bierze się bez powodu. Zazwyczaj jest ono wiązane z ewentualnym przeziębieniem lub osłabieniem organizmu. Dlatego, jeśli tylko zauważymy pierwsze oznaki tworzącej się opryszczki, warto zacząć działać od razu!

Nasz organizm, właśnie w tym szczególnym momencie potrzebuje dużo witamin, szczególnie witaminy C, która występuje m.in. w cytrusach, jabłkach, a także w niektórych warzywach. Warto postawić na dietę bogatą w te produkty, jeśli zależy nam na szybkiej regeneracji i powrocie do pełni sił!

Smaczne zwalczanie opryszki

Leczenie bardzo często kojarzy nam się z odrzucającymi smakiem lekarstwami. W przypadku leczenia opryszki, nie musi tak jednak być. Istnieje wiele domowym sposobów na szybkie zwalczenie opryszki. Do najpopularniejszych należą:

  • herbata – wystarczy przyłożyć do ust świeżo zaparzoną torebkę. Posiada ona właściwości przeciwwirusowe i ściągające.
  • aloes – świeżo ucięty liść aloesu należy przyłożyć do miąższem do miejsca pęcherzyka. Przyśpieszy on proces gojenia.
  • cytryna – jest często stosowana przy wszelkiego rodzaju przeziębieniach. Witaminy i kwasy w niej ukryte pomagają szybko zwalczyć źródło ewentualnego przeziębienia, a co za tym idzie, przyśpieszają proces gojenia się pęcherzyka.

Całowanie? Zdecydowanie odradzane!

W momencie wystąpienia opryszczki, warto pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim, opryszczka jest najbardziej zaraźliwa w tzw. fazie czynnej. Wtedy w okolicach warg pojawiają się wykwity w formie pęcherzyków napełnionych płynem. Ten moment jest szczególnie niebezpieczne dla ewentualnego zarażenia się opryszczką.

Opryszczka potrafi niekiedy zostawić także blizny. Pojawiają się one po usunięciu strupka. Nie musi tak jednak być! By zabezpieczyć się przed niechcianymi pamiątkami, warto dobrać odpowiednie maści, które pomogą się zregenerować wardze. Istotne jest również leczenie, które – jak w przypadku wielu dolegliwości – jest kluczem do sukcesu!

Redakcja Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *