Gdzie jest najwięcej antyoksydantów?

Jagody goji, zielona herbata, łosoś… To tylko co poniektóre z elementów diety redukujących wolne rodniki. Pragniesz zmniejszyć rezultaty starzenia się oraz na długo utrzymać śliczny wygląd i zdrowie? Sprawdź najskuteczniejsze skarbnice antyoksydantów.

1. Nasiona chia

W bitwie o najskuteczniejsze dla Ciebie nasiona – chia, a więc szałwia hiszpańska zwycięża choćby z siemieniem lnianym. „Znaczący zakres przeciwutleniaczy, który znajdujemy w tych nasionach pozwali Ci długotrwalej radować się witalnością oraz estetycznym wyglądem” – mówi specjalistka ds. zdrowego żywienia Sara Vance.

2. Gorzkie kakao

„Kakao to 1 z w szczególności wzmacniających oraz kompleksowych substancji odżywczych za granicą, to także jedno z najskuteczniejszych bogactw antyoksydantów” – zachwala nasz specjalista. SZczególnie występujące w nim polifenole oddziałują korzystnie na polepszenie pamięci i pomagają zniwelować schorzenia dziąseł.

Wypróbuj dorzucić więcej kakao do swojego menu przez wypijanie raz na jakiś czas szklanki tego napoju (tylko nie wybieraj rozpuszczalne słodzone napoje kakaowe) albo menu organicznych ziaren kakaowca, które odszukasz w supermarketach ze pełnowartościową pożywieniem.

3. Jagody

Jadłospis tych niedużych owoców da Ci sporo zalet: jagody polepszają zdolność zapamiętywania oraz inne zdolności kognitywne. Oprócz tego naukowcy wierzą, że pomagają zniwelować zapalenia oraz ochronią przed efektom zużycia się mózgu.

4. Truskawki

„Truskawki obejmują tylko przeciwutleniacze, np. przykładowo antocyjany czy wit. C, ale również fizetynę, a więc flawonoid pomagający polepszyć zdolności pamięciowe” – przekonuje specjalistka ds. zdrowego żywienia.

5. Jagody goji

„Jagody goji są potężnym bogactwem beta-karotenu i luteiny oraz zeaksantyny. Te 2 najnowsze antyoksydanty znane są ze własnych cechy wspierających umiejętne działanie organu wzroku. Zapobiegają także efektom zużycia się” – wyjaśnia Vance.

Dodatkowo jagody goji wpływają na także produkcje poprzez ciało hormonu wzrostu, który okazuje się ważnym częścią w trakcie czynności odnawiania zniszczonych komórek ciała.

DZisiejszych przypadłości oczu oraz wady wzroku to coraz częstsze zjawisko. Sprawdź, jak wpatrywanie się w ekran telefonu albo pc rzutuje na Twój narząd wzroku i jak zaradzić zmęczonym, opuchniętym oczom.

6. Buraki

Buraki to właściwe gwiazdy wśród jarzyn. Obejmują w sobie całą gamę przeciwutleniaczy – między innymi betainę, która przyspiesza zwalczanie zapaleń w naszym ciele. Choć burak

Redakcja Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *