tania zdrowa żywność

Herbaty ziołowe – działanie

Ziołolecznictwo jest znane od pokoleń. Przepisy zazwyczaj były przekazywane z pokolenia na pokolenie. W ostatnich latach zioła zaczęły tracić popularność na rzecz łatwodostępnych leków. Nie warto jednak rezygnować z tych dobrodziejstw natury. Zobacz, na jakie dolegliwości pomogą Ci herbaty ziołowe.

1. Czystek na boreliozę

Jest bogaty w polifenole, dzięki czemu potrafi szybko zapobiec przeziębieniu lub grypie (co zostało potwierdzone badaniami klinicznymi). Potrafi usunąć toksyny z organizmu, szczególnie metale ciężkie. Dużą zaletą czystka jest jego destrukcyjne działanie na krętka wywołującego boreliozę. Czystek warto podawać swoim zwierzętom domowym – działa lepiej niż niejeden środek odstraszający kleszcze kupiony w sklepie zoologicznym.

2. Morwa biała na odchudzanie

Morwa biała jest polecana szczególnie dla osób chorych na cukrzycę, ponieważ ogranicza wchłanianie cukrów prostych. Zmniejszenie wchłaniana węglowodanów hamuje odkładanie się tkanki tłuszczowej, dzięki czemu wspomaga odchudzanie. Liście morowy białej są bogate w różne dobroczynne substancje, które między innymi wspomagają gojenie ran, usprawniają funkcjonowanie mózgu i poprawiają wzrok.

3. Lipa na przeziębienie

Kwiatostan lipy zawiera wiele prozdrowotnych substancji. Dzięki czemu lipa może być wykorzystywana przy wielu różnych problemach. Najczęściej jednak to zioło stosuje się przy przeziębieniu. Kwiaty lipy między innymi łagodzą ból gardła, kaszel i chrypkę. Działa również moczopędnie i napotnie. Napar z lipy razem z miodem potrafi znacznie złagodzić objawy przeziębienia lub grypy.

4. Melisa na stres

Melisa przede wszystkim jest znana ze swoich właściwości uspokajających. To zdecydowanie najlepszy naturalny lek na stres. Działa również rozluźniająco i likwiduje napięcie, przez co wpływa dobroczynnie na sen. Często polecana jest dla osób, które cierpią na nerwicę lub depresję. Ponadto, melisa dobrze wpływa na pracę układu trawiennego, łagodzi objawy astmy oraz alergii.

5. Rumianek pospolity

To zioło można spotkać niemal na każdej łące. Jest powszechny, jednak jego działanie jest bardzo cenne. Przede wszystkim stosuje się go przy problemach żołądkowo – jelitowych. Zapobiega wzdęciom i zmniejsza bóle żołądka. Rumianek łagodzi stany zapalne i podrażnienia, przyśpiesza gojenie się ran. Jest bardzo pomocny przy bólach miesiączkowych, jak i przy mdłościach podczas ciąży.

Zioła mają szerokie zastosowanie i nie raz potrafią pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości. Dlatego warto znać ich zastosowanie i korzystać z nich, kiedy tylko będzie taka potrzeba.

Redakcja Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *