pielęgnacja skóry pryz klimatyzacji

Jak dbać o skórę w klimatyzowanym biurze?

Przebywając co najmniej 8 godzin dziennie w klimatyzowanym biurze zapewne masz problem ze zbyt suchą skórą. Klimatyzacja, która w torii powinna nawilżać powietrze, w praktyce wysusza je. Nawilżenie skóry jest bardzo ważne, ponieważ przez zbyt suchą zmarszczki pojawiają się szybciej. Może nawet dojść do zaburzeń odnowy naskórka, nie wspominając o uciążliwym uczuciu przesuszonej skóry.

Jeżeli więc masz problem zbyt suchej skóry, przeczytaj koniecznie ten artykuł, a dowiesz się jak o nią odpowiednio zadbać.

Zacznij od poprawy jakości powietrza!

Najlepszym sposobem poprawy wilgotności powietrza, będzie zakup nawilżacza powietrza. Na rynku znajdziesz różnorodne produkty tego typu w różnych cenach. Wahają się one najczęściej od 100 zł do 500 zł. Dzięki niemu nie tylko unikniesz uczucia suchej skóry, ale także poprawisz jakość swojego oddychania, unikniesz ewentualnego kaszlu, a nawet poprawisz koncentracje. Taki nawilżacz to świetna inwestycja w swoje zdrowie.

SOS – szybka pomoc

Najszybszym sposobem, żeby pozbyć się uczucia przesuszonej skóry, będzie jej odpowiednie nawilżenie kremami. Najlepiej zainwestuj w dobry krem, który zapewni Ci odpowiednie nawilżenie przez długi czas. Pamiętaj, by stosować krem regularnie, tak często jak to konieczne. Dodatkowo, dobrym sposobem na suchość twarzy są różnego rodzaju maski nawilżające. Rób je co najmniej 2 razy w tygodniu.

Zadbaj o nawilżenie od wewnątrz

Na pewno nie zdziwi Cię fakt, że ciało człowieka składa się w 70% z wody. Jednak pewnie nie wiedziałaś, że ze skóry człowieka paruje codziennie około pół litra wody! To dlatego jej picie jest tak ważne. Przy normalnym trybie życia powinnaś pić około 2 litrów wody dziennie. Jeżeli jednak ćwiczysz, powinnaś pić jej jeszcze więcej (około 3 litrów). Staraj się zawsze mieć przy sobie małą butelkę wody i pić ją małymi łykami.

Jeżeli chcesz mieć gładką i zdrową skórę koniecznie skorzystaj z tych sposobów na nawilżenie skóry w klimatyzowanym biurze. Masz gwarancje, że są skuteczne!

Redakcja Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *