odchudzanie metodą Gabriela

Jak oczyścić wątrobę z toksyn domowymi sposobami?

Zbyt duża ilość toksyn może nadszarpywać pracę wątroby. Zobacz, które proste naturalne metody pomogą ją oczyścić z wolnych rodników, metali ciężkich oraz przemian trawiennych!

Detoksykację wątroby trzeba rozpocząć od zmiany diety oraz nawyków. Zaleca się wiedzieć, że zachwiania w działaniu tego organu mogą wskazywać: tracenie wagi, mdłości, brak głodu, ból brzucha z prawej strony, wrażenie sytości po posiłku, niewłaściwa tolerancja tłuszczów oraz piwa, niestrawności i odbijania po spożyciu jedzenia. Takie symptomy wskazują zazwyczaj na niewydolność wątroby.

1. Wyrzuć z diety modyfikowane sacharydy oraz nasycone, przetworzone tłuszcze

Są takie pokarmy, które zmuszają wątrobę do pracy ponad siły – przynależą do nich głównie smażone potrawy, zbyt duża ilość nasyconych, przetworzonych tłuszczy, także cukrów (słodkości, słodkie, gazowane słodzone napoje, pieczywo białe oraz inne).

2. Odstaw wysokoprocentowe trunki

Jeżeli mielibyśmy wytypować coś, co w szczególności nadwyręża wątrobę, na pewno wysokoprocentowe trunki byłby na podium tej niechlubnej listy. O ile alkohol czy kieliszek wina wypite od czasu do czasu nie mogą zrobić nam krzywdy, o tyle zbyt duża ilość procentów może zdecydowanie obciążyć wątrobę. Do tego poziomu, że po pewnym czasie może dojść do stłuszczenia albo marskości tego organu.

3. Wysypiaj się

Brzmi dziecinnie, a mimo wszystko sen rzutuje na działanie naszego organizmu – w tym wątroby. By ułatwić jej pracę, przed pójściem spać nie powinniśmy się objadać, spożywać wysokoprocentowych napojów ani jeść słodkości. Kolację jadajmy 2-3 h przed położeniem się spać (musi okazać się ona lekka!).

4. Trenuj, ale nie za wiele

Systematyczne treningi ruchowe to podstawa naturalnego stylu życia. Zaangażowanie upraszcza eliminowanie toksyn z organizmu oraz przyspiesza pracę organów, także wątroby. Zaleca się mimo wszystko pamietać, że za bardzo forsowne trenowanie sportów może wzmagać pracę wolnych rodników, a wątroba może nie nadążać z ich neutralizacją oraz eliminacją.

5. Przygotuj miksturę z buraków

Domowym rozwiązaniem, który może pomóc neutralizować wątrobę, jest przyszykowanie mieszanki z buraków. Potrzebujemy:

  • 700 g buraków,
  • 2 łyżki mąki,
  • 70 g węglowodanów,
  • 100 g rodzynek,
  • słój (3 litrowy).

Buraki siekamy w kostkę, wrzucamy do słoika, wlewamy inne produkdodajty oraz zalewamy ciepłą wodą. Przykrywamy gazą, mieszamy dwukrotnie każdego dnia. Odstawiamy na 6-7 dni do zmacerowania. Zlewamy do innego słoika, pijemy 3 łyżki 3 razy na dzień. Kompozycję przechowujemy w schładzarce.

Metoda ta nie jest polecana ludziom uskarżającym się na cukrzycę oraz zaburzenia pracy nerek!

6. Nie przedobrzaj z substancjami

Nie zachęcamy nikogo do odstawienia medykamentów przepisanych przez lekarza, mimo wszystko czasem niektórzy z nas przesadzają z ilością przyjmowanych specyfików. Suplementy przyjmowane poza kontrolą lekarską, przykładowo tabletki czy notoryczne łykanie medykamentów paliatywnych, mogą niekorzystnie odbić się na naszym samopoczuciu. W tym na pracy wątroby, ponieważ medykamenty mogą ją zdecydowanie nadwyrężać.

Redakcja Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *