jak skutecznie schudnąć

Jak wspomóc mikroflorę, żeby schudnąć?

Analizy nad oddziaływaniem mikroflory jelitowej na otyłość, czy nadwagę przeprowadzane są na myszach, a ich rezultaty są wyjątkowo interesujące. Myszom, które laboratoryjnie były jałowe (tzw. germ free) przeszczepiano mikroorganizmy zwierząt z nadwagą oraz co? Zgadza się! Myszy tyły oraz to na potęgę. Udało się osiągnąć też przeciwny rezultat, myszy germ free, którym przeszczepiono mikrobiom wysmuklonych zwierząt zachowywały odpowiednią wagę. Niewiele tego, samoczynnie bywanie w środowisku z nadwagą myszy z nieodpowiednim mikrobiomem wywoływało tycie zwierząt o niższej masie ciała. Badając skład gatunkowy mikroorganizmów jednostek szczupłych oraz z nadwagą udowodniono, że ich mikrobiomy zdecydowanie się różnią. JAk drobnoustroje mogą mieć wpływ na tycie?

  • Nie zapominaj o błonniku trawiennym. Artykuły zasobne w włókno pokarmowe pokarmowy są prebiotykami oraz budzą pożywkę dla mikroflory jelitowej. To dla nich poranny posiłek, główny posiłek oraz podwieczorek.
  • Stroń od antybiotyków, a gdy trzeba użyć antybiotyk skuś się na dobrą probiotykoterapię. Decydując się na probiotyk stawiaj na suplementy wieloszczepowe (przynajmniej 4, a dobrze 6-8 szczepów), z precyzyjnie określonym szczepem. Każda bakteria musi być opisana typem na przykład Bifidocaterium, gatunkiem na przykład longus oraz konkretnym numerem szczepu (przykładowo DSM24736). Całość brzmi więc: Bifidobacterium longus DSM24736. Antybiotyk okazuje się jak bomba atomowa w jelicie, zmienia skład mikroflory jelitowej choćby na 4 lata. Z tego względu po antybiototerapii przyjmuj probiotyk choćby od 3 do pół roku.
  • Staraj się wybierać mięso z hodowli ekologicznych. Zwierzęta hodowane w gospodarstwach naturalnych nie otrzymują profilaktycznie antybiotyków.
  • Spożywaj nawet 1-2 porcje produktów fermentowanych na 24 h. Są one kopalnią drobnoustrojów probiotycznych. Stawiaj na maślanki oraz kefiry zdrowe, chleb żytni na zakwasie, kiszoną kapustę, czy ogórki. Postaraj się więc kimchi, czy zupy miso.

Możesz także przeprowadzić badanie określające stosunek poszczególnych kategorii mikroorganizmów bytujących w twoim jelicie grubym. Na bazie takiego analizy zlecona zostaje indywidualnie dopasowana probiotykoterapia, które może udzielić pomocy ci w równowagi wagi. W niedalekiej przyszłości celowane probiotyki będą możliwe jednym z fundamentalnych kwestii któregokolwiek, kompleksowego planu treningowego obniżania wagi.

Redakcja Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *