gliceryna na dłonie

Kremy z gliceryną postarzają skórę? O tym powinnaś wiedzieć!

Gliceryna kosmetyczna – to częsty składnik wykorzystywany przez producentów kosmetycznych. Tylko czy jest bezpieczna dla Twojej skóry? Jaki ma na nią wpływ? Te informacje na pewno przydadzą Ci się przy kupowaniu kolejnego kremu z gliceryną!

Podstawowe właściwości gliceryny

Gliceryna powstaje w procesie produkcji mydła. Inna, bardziej chemiczna nazwa, to alkohol trójwodorotlenowy (trihydroksylowy). Nie rozpuszcza się w tłuszczach, ale sama jest dla nich świetnym rozpuszczalnikiem. Jest to gęsta, przeźroczysta, lub prawie przeźroczysta ciecz. Nie ma żadnego zapachu i ma słodkawy smak

Po co gliceryna w produktach kosmetycznych?

Gliceryna kosmetyczna przede wszystkim dobrze wpływa na trwałość kosmetyków. Dzięki niej również ich konsystencja jest bardzo dobra. Produkty nie zasychają i nie „rolują się na skórze”. Świetnie sprawdza się jako składnik pomadek i kremów.

Czy kremy z gliceryną postarzają skórę?

A jaki wpływ ma na naszą skórę? Wbrew wielu mitom, które powstały o glicerynie jest to jednak dobrze wpływający produkt na naszą skórę. Oto niektóre z korzyści jakie przynosi nam stosowanie kremów z gliceryną:

  • łagodzi podrażnienia skóry i regeneruje spierzchnięcia i zrogowacenia, np. ręce, pięty
  • chroni skórę przed działaniem czynników zewnętrznych takich jak mróz, wiatr
  • ma właściwości odżywcze, dzięki czemu dobrze odżywia skórę pozbawioną witalności
  • poprawia wygląd cery starzejącej się, wygładza zmarszczki, napina skórę i ujędrnia ją
  • dzięki szybkiemu wchłanianiu bardzo dobrze nawilża skórę

Jeżeli więc zobaczysz glicerynę w składzie ulubionego przez Ciebie produktu kosmetycznego, nie obawiaj się go – ponieważ gliceryna jest świetnym składnikiem i pozytywnie wpływa na kondycję Twojej skóry.

Redakcja Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *