metody przeszczepów włosów

Metody przeszczepów włosów

Przeszczep włosów to jedna z najskuteczniejszych i jednocześnie najdroższych metod przywracania fryzurze dawnej świetności. Cena zabiegu waha się od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jakie są najpopularniejsze metody zabiegu i na czym polegają?


Strip
Metoda polega na pobieraniu wycinków zdrowej, owłosionej skóry głowy, która nie została dotknięta działaniem hormonu DHT (dehydrotestosteronu). Wycinki zostają podzielone na niewielkie partie zawierające od 1 do 4 włosów. Następnie wszczepia się je w niewielkie nacięcia, które chirurg wykonuje w skórze poddanej łysieniu. W ciągu 2-3 miesięcy od zabiegu przeszczep „przyjmuje się”, a włosy zaczynają rosnąć. Zabieg wykonuje się ze znieczuleniem miejscowym. Zwykle trwa od 2 do 6 godzin.


FUE
Zabieg FUE (Folliculat Unit Extraction) nie wymaga użycia skalpela i nacinania skóry. Okolica, z której pobierane są zespoły mieszkowe, zostaje znieczulona. Narzędzie służące do pobierania jest wyjątkowo cienkie (około 1 mm). Pobrane mieszki zostają poddane dokładnym badaniom pod mikroskopem. Następnie lekarz wybiera najzdrowsze, nieuszkodzone włosy. Po znieczuleniu nieowłosionej skóry (tzw. biorczej), następuje implantacja zespołów mieszkowych. Zabieg trwa około 5 godzin. Przez ten czas przeszczepionych zostaje nawet kilka tysięcy włosów. Pacjent może powrócić do codziennych czynności od razu po zakończeniu zabiegu. Ewentualne zaczerwienienie związane z przeszczepem znika już po kilku dniach.


Naturalne metody
Jeśli nie stać Cię na drogie kuracje możesz wypróbować naturalne sposoby, wspomagające wzrost nowych włosów. Wśród nich są:
– dieta bogata w żelazo, cynk, miedź i białko,
– wykonywanie masaży skóry głowy przy każdym myciu włosów, co najmniej przez 2 minuty,
– ziołowe płukanki, np. z pokrzywy
– mycie włosów za pomocą delikatnych, odżywczych szamponów przeznaczonych do włosów wypadających


Szukasz innej alternatywnej i taniej metody na przywrócenie bujnych włosów? Odzyskaj je dzięki kuracji Dermicos Vive!

Redakcja Autor

Komentarze

  Krzysztof

  (10 października 2015 - 15:34)

  witam, mam pytanie. ile kosztuje taki przeszczep i czy polecacie jakieś miejsce w Poznaniu gdzie mozna to dobrze wykonać

  Ela

  (11 października 2015 - 20:49)

  a ja mam pytanie o Dermikos Vive. Ktos juz stosował?

  Karol

  (12 października 2015 - 13:55)

  Krzysztof przeszczep włosów zależy od ilości przeszczepianych mieszków włosowych. Może kosztować nawet kilkaset zlotych jeśli masz nieduży ubytek włosów, do nawet kilku tysięcy zlotych, gdy łysina jest rozległa. Jeśli chodzi o Poznań to nie umiem Ci nikogo polecić, za to znam miejsca we Wrocławiu, więc pisz do mnie na priv w razie czego: karolskikarol@gmail.com

  Łukasz

  (14 października 2015 - 10:56)

  gdzie mozna zamowic Dermikos Vive?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *