sposoby na białe zęby

Najlepsze metody wybielania zębów

Wybielanie zębów to jeden z najpowszechniejszych zabiegów realizowanych w gabinetach dentystycznych. Są także metody na samodzielne wybielanie zębów w mieszkaniu. Prezentujemy 4 najbardziej znane sposoby.

1. Pasty, paski oraz żele rozjaśniające

Kupno właściwych suplementów w sklepie albo aptece i ich samodzielna aplikacja w mieszkaniu to na pewno najłatwiejsza oraz najtańsza metoda na bielszy uśmiech. W zawartości wybielających past znajdują się mikrogranulki złuszczające osad oraz kamień nazębny i profesjonalne enzymy. TYmczasem paski oraz żele rozjaśniające posiadają w swoim składzie nadtlenek wodoru – po 2-3 tyg. aplikowania zęby mogą stać się jaśniejsze o 2-4 tony. Na nieszczęście, suplementy te mogą nie dopłynąć do wszystkich powierzchni zębów, a szczególnie do przestrzeni międzyzębowych. Rezultaty nie pozostają również nazbyt długo.

2. Wyeliminowanie kamienia nazębnego

By zęby stały się zauważalnie jaśniejsze, czasami będzie wystarczające wyeliminowanie osadu oraz kamienia nazębnego. Najczęściej realizuje się to sposobem skalingu nad- oraz poddziąsłowego, a więc chirurgicznego zniwelowania kamienia przy użyciu ultradźwięków albo kiretu – specjalnego sprzętu, które dzięki właściwemu wygięciu dociera do każdej szczeliny jamy ustnej. Jako zabieg wspomagający stomatolog może przeprowadzić piaskowanie, a więc skierowanie na zęby strumienia piasku dentystycznego. Przy okazji likwidacji kamienia nazębnego opłaca się poprosić o przegląd plomb oraz zmianę starych, które z upływem przebarwiają się, na nowe – o stałym kolorze.

3. Metoda nakładkowa

Polega ona na aplikacji na wieczór profesjonalnych szyn, wykonanych indywidualnie dla każdego chorego w salonie dentystycznym. Dobry stomatolog przed jej użyciem musi też wyleczyć wszystkie ubytki. Nakładki są wypełnianie wybielającym żelem, bardzo często posiadającym nadtlenek karbamidu oraz stosowane poprzez mniej więcej tygodnie. Rezultaty są zauważalnie uwydatnione oraz utrzymują się nawet przez parę lat. By je utrwalić, co parę miesięcy trzeba wkładać szynę z wybielaczem na 1-2 noce.

4. Metoda naświetleniowa (laserowa)

Jedna z w szczególności skutecznych oraz długotrwałych, ale także bardzo droga. Zaczyna się od nałożenia na zęby żelu tlenowego i żelu ochronnego na dziąsła. Nastepnie stomatolog pobudza oddziaływanie leku przez naświetlanie lampą emitującą promieniowanie. Żel w tym okresie utlenia wierzchnią warstwę szkliwa oraz jednocześnie wybiela zęby, zauważalnie polepszając ich prezencję. Przed wybielaniem zębów przy użyciu lasera także zaleca się wyleczyć wszelkie ubytki.

Redakcja Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *