odchudzanie metodą Gabriela

Odchudzanie metodą Gabriela. Czy to działa?

John Gabriel nie jest specjalistą od odżywiania, z wykształcenia jest ekonomistą, który od dzieciństwa walczył z otyłością oraz nadwagą. W najgorszym punkcie ważył 186 kilogramów. Jak sam twierdzi, przetestował na sobie dużo diet, które precyzyjnie realizował, mimo wszystko rezultaty utrzymywały się szczególnie krótko. Te niepowodzenia skłoniły Gabriela do przemyśleń. Rozpoczął badać ostatnie analizy naukowe, które tłumaczyły podłoża tworzenia się nadwagi. Po długich analizach doszedł do wniosku, że nie straci, jeśli nie będzie słuchać swojego ciała.

Za granicą jest nazbyt wiele przetworzonej żywności, która okazuje się pozbawiona istotnych składników. Teraz spożywamy zdecydowanie więcej, niż dodatkowo 20 lat temu oraz konsumujemy szczególnie wiele przygotowanych potraw, które nie mają w sobie niezbędnych ciału witamin oraz soli mineralnych. Poprzez to dość błyskawicznie czujemy nieposkromiony apetyt oraz sięgamy po następną dawkę niezdrowego menu. Ciało tym sposobem nie domaga się więcej spożywania, a niezbędnych mu do poprawnego działania składników wzmacniających, które są występujące w świeżej oraz nieprzetworzonej żywności. Brzuch czuje się najedzony, w trakcie gdy organizm okazuje się niedożywione.

Następną sfera, którą John sądzi za istotną w okresie zrzucania wagi są emocje oraz psychologia odżywiania. Jak sam przyznał zrzucanie nadwagi zaczyna się w myślach, a kondycja psychiczna jest wyjątkowo istotnym częścią dowolnej kuracji odchudzającej. Gabriel słuchając oczekiwań własnego ciała oraz dostarczając ciału pełnowartościowej, zasobnej w różne składniki regeneracyjne schudł, aż 100 nadprogramowych kilogramów. Chciał odejść od kalkulowania kcal, ilości konsumowanego białka, cukrów, tkanki tłuszczowej, witamin oraz minerałów.

Gabriel w własnej metodzie stawia na naturalne jedzenie, które okazuje się zgodne z potrzebami ludzkiego ustroju. W okresie stawienia czoła zbędnym kilogramom wybierał artykuły niewiele modyfikowane, które staną się prawidłowo metabolizowane poprzez ciało. Wychodzi także z zasady, że nie szanując oraz nie darząc miłością swojego ciała, nie uda się wyeliminować niechcianych nadprogramowych kilogramów.

Reasumując! WŁaściwie diety Gabriela da się przyjąć 2 zasady. Pierwotna zakłada jedzenie zgodnie z potrzebami ludzkiego ustroju – wybór świeżych oraz poprawnych elementów diety, które przynoszą nieodzownych składników wzmacniających. Druga zasada powiązana jest ze strefą psychologiczną. John poleca także metody dolegliwości emocjonalnych, które powodują, że ciało „nie chce się pozbyć” nadwyżki wagi. Zaleca się pouczyć się szanować swoje organizm oraz traktować je z miłością.

Redakcja Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *