słodycze a dieta

Sklepowe słodycze – 4 powody, dla których nie warto ich kupować!

Sklepowe półki uginają się od nadmiaru słodyczy. Nic dziwnego więc, że w Polsce spożycie tych słodkich przekąskek zwiększyło sie dwókrotnie na przełomie kilkudziesięciu lat. Przeciętny Polak zjada około 4 kilogramów czekolady rocznie! Słodycze jemy najczęściej na spotkaniach towarzyskich i zazwyczaj kojarzą nam się z pozytywnymi emocjami. Nadmierne spożywanie sklepowych słodyczy niesie jednak za sobą sporo negatywnych skutków. Koniecznie zobacz, dlaczego nie warto ich kupować.

1. Zdrowie

Sklepowe słodycze przede wszystkim mają negatywny wpływ na Twoje zdrowie. Producenci idą po najniższej lini oporu i produkują słodycze z niezdrowych, a nawet niebezpiecznych substacji. Częste ich spożywanie może prowadzic do chorób takich jak: otyłość, cukrzyca, próchnica zębów. Warto też mieć pod uwagą to, że po dostarczeniu do organizmu tak dużej dawki cukru, cukier we krwi podnosi się bardzo szybko, a co za tym idzie – równie szybko obniża się. Przez to nasz organizm za godzinę lub dwie znowu zacznie domagać się czegoś słodkiego. Poza tym cukier bardzo szybko uzależnia.

2. Cena

Sklepowe słodycze są po prostu drogie. Kupując codziennie chociażby batonika, przez miesiąc możemy wydać całkiem sporą sumę. Dlatego warto zrezygnować z kupowania słodyczy, a zaoszczędozne pieniądze zainwestować na przykład w jakąś wycieczkę. To dużo lepsza alternatywa, niż codzienne objadanie się słodyczami.

3. Skład

Często się zdarza, że skład słodyczy jest po porostu przerażający! Jeżeli nie znasz większości składników na etykiecie, lepiej odpuść sobie kupowanie tego produktu. Czasami do słodyczy dodawane są ulepszacze, które mogą być nawet rakotwórcze. Więc jeżeli nie znasz – nie kupuj.

4. Kalorie

Czasami nawet nie zdajemy sobie sporawy ile kalorii ma taki jeden mały batonik lub ciastko. Ogormna ilość cukru dodawana do produktu sprawia, ze sklepowe słodycze są bardzo kaloryczne. Na dodatek nie wnoszą żadnych wartości odżywczych do naszego organizmu. Duża ilość cukru może nawet utrudniść wchłanianie się witamin z innych produktów jakie spożywamy.

To chyba wystarczające powody, żeby skończyć ze sklepowymi produktami. Jednak nie oznacza to, że od razu musisz kończyć ze słodyczami! W internecie możesz teraz znaleźć dużo przepisów na zdrowe słodycze, bez zbędnego cukru i kalorii. Wystarczy poświęcić trochę więcej czasu.

Redakcja Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *