krople czy sztuczne łzy na piekące oczy

Sztuczne łzy czy krople? Gdy oczy pieką od komputera…

Wiele osób pracujących godzinami przed komputerem dopada tzw. zespół suchego oka. Czasami, takie osoby nie zdają sobie sprawy, że w ogóle istnieje taka dolegliwość. Nie wiedzą też, że można temu zapobiegać. Przyczyna jest prosta – spędzanie zbyt wielu godzin przed komputerem, najczęściej w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Problemy z oczami mogą być bardzo uciążliwe. Jednak można łatwo temu zapobiec odpowiednio nawilżając oczy. Tylko która metoda jest najefektywniejsza – sztuczne łzy, czy krople do oczu?

Zespół suchego oka – jak to się objawia?

Mówi się, że suche oczy to zmora 21 wieku. Przebywając w pomieszczeniach klimatyzowanych, wilgotność naszych oczu znacznie się obniża. Ponadto, podczas korzystania z komputera, oglądania telewizji, lub nawet czytania książki, zbyt mało mrugamy. Przez to nie nawilżamy odpowiednio swoich oczu. Możemy mieć różne objawy takie jak:

 • suchość oczu
 • zaczerwienione oczy
 • uczucie piaski pod powiekami
 • pieczenie oczu

Który preparat będzie najlepszy?

Dzisiaj na rynku mamy bardzo szeroką gamę produktów nawilżających oczy. Możemy wybierać od zwykłych kropli nawilżających po sztuczne łzy. Te produkty można kupić w każdej aptece od 10 do nawet 200 złotych. Zazwyczaj są dostępne bez recepty.

Czym różnią się sztuczne łzy od nawilżających kropel do oczu?

Różnią się właściwie nazwą i ceną. Maja takie samo zadanie – czyli nawilżenie oka. Ich skuteczność będzie zależała od producenta. Na opakowaniu powinien być napis, który mówi co jaki czas powinniśmy zakraplać nasze oczy. . Najlepiej będzie, jeżeli taki preparat przepisze Ci okulista. On będzie najlepiej wiedział czego dokładnie potrzebują Twoje oczy.

Jeżeli więc masz objawy podobne do wymienionych wyżej, nie zwlekaj – udaj się jak najszybciej do specjalisty. Natomiast, jeżeli jesteś szczególnie narażony na zespół suchego oka (np. pracujesz w biurze), kup krople w aptece i stosuj je zapobiegawczo.

Redakcja Autor

Komentarze

  malwina989

  (21 lipca 2017 - 12:55)

  gdy mnie szczypią oczy to zakraplam od razu Starazolinem (czerwone krople) i pomaga, polecam

  Joanna

  (31 maja 2018 - 09:31)

  Mam te same krople do oczu. Chciałabym skończyć z bolącymi i piekącymi oczami, które utrudniają pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *