Ciekawe dodatki przydatne sportowcom

Wereables – galanteria elektroniczna

Sport i technologia coraz częściej idą ze sobą w parze. Obecne w różnych częściach garderoby urządzenia to coś więcej niż tylko fajne, modne gadżety. Ideą przyświecającą projektantom tego typu odzieży jest uproszczenie codziennych spraw wymagających korzystania z kilku sprzętów jednocześnie. Do najpopularniejszych należą urządzenia łączące cechy systemów telekomunikacyjnych i wspomagających osiąganie sportowych celów. Oto przykłady niektórych z nich.

Pasy telemetryczne

Potrzebujesz informacji na temat swojego tętna ale nie chcesz wydawać fortuny na modne narzędzia? Komfortowe w noszeniu pasy telemetryczne to coś dla Ciebie. Wbudowany w pas nadajnik zbiera niezbędne biodane. Większość tego typu urządzeń jest wyposażona w technologię bluetooth, umożliwiającą ich przekazywanie.

Smartbandy

Chcesz więcej sprecyzowanych danych – wybierz smartband. Lifeloggingowa opaska wykonana z elastycznego materiału to narzędzie, które bada tak szczegółowe dane jak metody Twojego odżywiania, ilość spalonych kalorii, jakość snu, posiada też funkcję inteligentnego budzenia. Zastanawiałeś się kiedyś ile kroków robisz w ciągu dnia – powie Ci to Twoja opaska. Dodatkowo wiele modeli wyposażonych jest w odtwarzacz mulitimedialny.

Zegarki sportowe

Coś dla bardziej zaawansowanych, wymagających sportowców i trenerów. Urządzenie oferuje wykonywanie zaawansowanych pomiarów z wysokości nadgarstka. We współpracy z różnymi aplikacjami, nasz wynalazek potrafi czytać maile, telefonować, odtwarzać muzykę oraz sterować inteligentnymi urządzeniami w domu. Kwestią czasu jest to, kiedy zegarki zaczną nam służyć również do płatności mobilnych. Ich wartością dodaną często jest niepowtarzalny, sportowo – futurystyczny design.

Redakcja Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *