Jestem gruba! Co robić? Skuteczne patenty na odchudzanie

„Jestem gruba! Co robić?”. Większość dyskusji na internetowych forach rozpoczyna się tym zdaniem. Większość przedstawicielek płci pięknej nie jest zadowolonych ze swojego wyglądu i rozpoczyna liczne próby odchudzania. Statystycznie co trzecia kobieta podejmowała co najmniej jedną próbę zrzucenia nadprogramowych kilogramów. Dlatego nie jesteśmy w stanie zaakceptować siebie? Dlaczego dążymy do ciała szczupłych modelek z nowojorskich wybiegów? Co zrobić, aby pozbyć się nadprogramowych kilogramów? 

Dieta kluczem do sukcesu

Czy wiesz, że sukces w odchudzaniu to składowa dwóch elementów? Diety i regularnego treningu. Przy czym odpowiednio zbilansowana dieta gwarantuje aż 70% sukcesu, a treningi raptem 30%. To doskonała wiadomość dla domatorów, którzy zdecydowanie lepiej się czują we własnych czterech kątach aniżeli na treningowej sali. Warto jednak mieć świadomość, że dieta to też nie taka prosta sprawa. Jeżeli chcemy osiągnąć sukces w odchudzaniu i nie napisać już nigdy więcej „Jestem gruba! Co robić?” na jakimkolwiek internetowym forum, musimy zastosować się do kilku zasad. 

Po pierwsze, postawmy na 5 niewielkich posiłków zamiast 2-3 obfitych. Dlaczego? Mniejsze porcje sprawiają, że nasz metabolizm będzie stale pobudzany do pracy, a my dzięki jedzeniu w regularnych odstępach czasu unikniemy podjadania. Szczególnie, gdy w jego trakcie najczęściej sięgamy po słodkie przekąski, prawda?

Po drugie, pamiętajmy o odpowiednim nawodnieniu ciała. Najważniejsze jest wypijanie co najmniej 1,5 l wody niegazowanej każdego dnia. Taka praktyka ma nie tylko wpływ na redukcję wagi, ale również polepszenie kondycji cery, zapewnienie jej optymalnego nawilżenia i uniknięcie pojawienia się zmarszczek. Jeżeli zdecydujemy się na wypijanie szklanki z sokiem z cytryny na czczo pobudzimy od samego rana organizm, a przy okazji oczyścimy go z toksyn. Rekomendujemy również spożycie szklanki wody przed obiadem. Wówczas będziemy odczuwać uczucie sytości i nie zjemy dużo mniej. 

Po trzecie, nie ufajmy w pełni dietom. Nowe jadłospisy wyrastają niczym grzyby po deszczu. Większość z nich opiera się na drastycznym spadku kaloryczności, co może wywołać jeszcze większe spustoszenie w naszym organizmie, a w efekcie doprowadzić do efektu jo-jo. Pamiętajcie, że najskuteczniejsza dieta jest dopasowana do nas samych, dlatego jeżeli poszukujecie pomocy w tym zakresie, lepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do dietetyka. 

Już nigdy więcej nie mów „jestem gruba”. Co zrobić, aby poczuć się lepiej? Zmienić nastawienie i traktować odchudzanie jako przejście na zdrową stronę życia. Powodzenia!

Redakcja Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *