Tyję mimo diety! Na pomoc ruszają aplikacje mobilne

W kieszeni smartfon, w torbie tablet. Elektronika otacza nas każdego dnia, a my coraz chętniej z niej korzystamy, również w zakresie odchudzania. Oczywiście żadna aplikacja nie sprawi, że nagle zgubimy nasze dodatkowe kilogramy, ale będzie naszym dodatkowym wsparciem w zakresie utraty wagi. Już nigdy nie powiesz „tyję pomimo diety!”. To Twój czas, więc odblokuj telefon i ściągnij mobilne motywatory!

„Tyję mimo diety”

„Tyję mimo diety” – czy to zdanie brzmi znajomo? Musisz pamiętać, że sama dieta to nie wszystko, ponieważ nie uda Ci się wyrzeźbić doskonałych mięśni brzucha i pośladków siedząc na kanapie i jedząc sałatę. Okazuje się, że potrzeba naprawdę niewiele, aby przyspieszyć utratę zbędnych centymetrów tu i ówdzie. Poznaj aplikację StepTrackLite, która precyzyjnie będzie mierzyć Twoje kroki, a do zdrowia potrzebujesz ich raptem 10 tys. dziennie. Sprawdź koniecznie 40-30-30, czyli Twojego nowego pomocnika w wyliczaniu proporcji składników odżywczych. Pamiętaj jednak, że to pomocnicy, lecz nie zastąpią w pełni renomowanego dietetyka i doświadczonego trenera personalnego, którzy krok po kroku doprowadzą Cię do wymarzonej figury. 

40-30-30

Aplikacja wskazuje nam proporcje poszczególnych składników odżywczych. Oczywiście, jej nazwa nie jest wybrana przypadkowo, ponieważ wyznacza nam 40 % białka, 30% węglowodanów oraz 30% tłuszczy, które powinni się znaleźć w naszej diecie. Są to wielkości orientacyjne, które użytkownik może dowolnie modyfikować.

iPump Free Workout

Aplikacja jest bazą ponad 400 ćwiczeń oraz instruktażowych filmików video, a dodatkowo umożliwia słuchanie muzyki podczas aktywności. Całość jest zapisywana w indywidualnej bazie danego użytkownika.

StepTrackLite

Zadaniem aplikacji jest mierzenie kroków. Można je obliczyć podczas rekreacyjnego spaceru, jak i szybkiego biegu. Zaletą rozwiązania jest możliwość umieszczenia telefonu w plecaku bądź torbie. Aplikacja jest połączona z serwisem Twitter.

2Fat

Aplikacja jest kalkulatorem masy ciała, w których możesz określić swoją płeć, wagę i na tej podstawie otrzymujesz optymalny wskaźnik BMI. Jest to przydatna opcja, by analizować swoje osiągnięcia.

Heartbeat

Tym, co wspomaga odchudzanie jest aplikacja, która wskazuje nasz aktualny puls. Na jej ekranie wyświetlane jest serduszko, w które należy kliknąć, by rozpocząć mierzenie pulsu. Jest to szczególnie istotne, gdy w grę wchodzi trening cardio.

 

Redakcja Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *