Cienkie i łamliwe włosy? Sprawdź gdzie popełniasz błąd!

Cienkie i łamliwe włosy? Sprawdź gdzie popełniasz błąd!

 

 

W pielęgnacji włosów nie masz sobie nic do zarzucenia, lecz nadal Twoje włosy są cienkie i łamliwe? Okazuje się, że Twoje wysiłki w regularnym podcinaniu włosów, stosowaniu odżywek i masek mogą wyjść bokiem. Miej świadomość, że istnieje wiele działań, które mogą pogorszyć stan Twojej fryzury. Poznaj najgorsze z nich!

 

Gorący prysznic

 

Cienkie włosy mają tendencję do szybszego przetłuszczania, szybko stają się płaskie i bez wyrazu. Co zatem robisz? Zapewne myjesz włosy każdego dnia. Od razu wyjaśniamy – to nic złego. Każdy powinien myć włosy tak często, jak potrzebuje, lecz nie płucz włosów pod zbyt ciepłą wodą. Gorący prysznic, szczególnie zimą, gdy nasze ciało jest zmarznięte, to niekoniecznie dobry pomysł. Dlaczego? Po pierwsze, prowadzi do osłabienia struktury pasm, prowadzi do ich wysuszenia, a z to z kolei wzmacnia ich osłabienie. Co gorsza, gorąca woda uaktywnia pracę gruczołów łojowych, które nie nadążają za produkcją wydzieliny. Efekt? Wypadanie włosów. Najlepsze, co możesz zrobić dla włosów to ustawienie odpowiedniej temperatury wody.

 

Urządzenia do stylizacji

 

Suszarka, prostownica i lokówka to nie jest trafny wybór, gdy zmagamy się z problemem osłabionych włosów. Bardzo wysoka temperatura urządzeń uszkadza białkową strukturę włosa, która pełni funkcję ochronną przed czynnikami zewnętrznymi. W efekcie szkodliwe promienie słoneczne, słona morska woda czy szkodliwe składniki w kosmetykach wnikają do pasm szybciej i niszczą je od wewnątrz. Gdy nie musisz stosować tych urządzeń – nie stosuj, zaś w razie użytkowania postaw na kosmetyki zapewniające ochronę przed wysokimi temperaturami. 

 

Niewłaściwe suszenie

 

Skoro jesteśmy przy suszeniu, przyznaj się otwarcie. Aby osuszyć włosy z nadmiaru wody, wycierasz je ręcznikiem? To błąd! Mokre włosy są zdecydowanie bardziej kruche i podatne na złamania niż suche pasma. Dlatego zastanów się dwa razy zanim zaczniesz wycierać ręcznikiem frotte bądź szczotkować włosy. Jeżeli chcesz tego uniknąć, poczekaj aż kosmyki same lekko wyschną i dopiero sięgnij po szczotkę. 

Redakcja Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *