Wiatr szkodzi włosom? Jakie odżywki stosować jesienią?

Jesień – melancholijna i ciężka pora roku. Większość ludzi jest w tym okresie przygnębiona. Organizm człowieka potrzebuje wtedy dobrego odżywienia, gdyż nadchodzi zimowy okres. Jesień, to przygotowanie do tego ciężkiego zimowego czasu i dlatego tak ważne jest, aby bardziej zadbać o swój organizm.

A czy Twoje włosy również potrzebują w tym okresie wzmożonej troski? Oczywiście, że tak! Dowiedz się jakie odżywki stosować jesienią.

Czy wiatr szkodzi włosom?

Jesień to okres, kiedy wiatr może być wzmożony. Jak reagują na to Twoje włosy? Dobrą informacją jest fakt, że wiatr nie ma bezpośredniego, złego wpływu na włosy. Co nie znaczy, że jednak znacznie utrudnia układanie ich się. W takiej sytuacji warto mieć przy sobie zwykłą małą szczotkę, której będziesz mogła użyć w nagłych sytuacjach. Zwróć uwagę na to, aby nie dotykać swoich włosów rękami. Przez to, włosy bardzo szybko się przetłuszczają.

Jakie odżywki są najlepsze jesienią?

Wchodząc do sklepu i widząc ogromny asortyment różnych odżywek, na pewno masz mętlik w głowie. Jesienią najlepiej wybrać odżywkę ułatwiającą rozczesywanie włosów. Wtedy wiatr nie będzie taki straszny. Pamiętaj, żeby zwrócić uwagę na to, w jakiej kondycji są Twoje włosy. Jeżeli są suche – kup odżywkę nawilżającą, a jeżeli szybko się przetłuszczają – kup odżywkę do włosów przetłuszczających się.

Co robić gdy włosy są zbyt rzadkie?

Jesienią w organizmie zachodzą wszelkiego rodzaju zmiany, również hormonalne. Wiążę się to z tym, że Twoje włosy mogą stać się rzadkie, przez szczególnie wzmożone wypadanie w tym okresie. Jak sobie z tym radzić? Najlepiej stosować naturalne kosmetyki, bez chemicznych dodatków. Możesz też kupić specjalny szampon przeciw wypadaniu włosów. Bardzo ważna jest też dieta. Zadbaj, aby była bogata w białko i szereg witamin m.in: A, E, B6, D.

Jesień to nie tylko piękna pora roku. To też spory wysiłek dla naszego organizmu, ponieważ wtedy zachodzą liczne zmiany. Jeżeli masz problem z włosami, koniecznie skorzystaj z naszych rad.

 

Redakcja Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *