Kosmetyki na zniszczone włosy – jak zrobić domową maskę do włosów?

Kosmetyki na zniszczone włosy – jak zrobić domową maskę do włosów?

 

 

Wbrew pozorom przygotowanie domowego kosmetyku nie wymaga wiele zachodu! Co więcej, po takie rozwiązania coraz częściej sięgają nie tylko blogerki domowe, ale i gwiazdy ze świata show – biznesu. W czym tkwi sekret dobrego produktu? Jakie są najlepsze kosmetyki na zniszczone włosy? Czemu uratuje je właśnie maska? A przede wszystkim, jak zrobić domową maskę do włosów?

 

Domowe maski do włosów są wolne od alkoholi, silikonów czy innych szkodliwych substancji chemicznych. Niestety znajdują one bardzo często swoje miejsce – zarówno w produktach do stylizacji, jak i codziennej pielęgnacji. Tymczasem okazuje się, że przygotowanie domowej maski do włosów zajmuje dosłownie chwilę, zaś regularne stosowanie przynosi świetne efekty, które utrzymują się naprawdę długo. 

 

Jak zrobić domową maskę do włosów?

 

Do przygotowania domowej maseczki potrzebne będzie:

 

  • żółtko kurzego jaja
  • rozgnieciony banan
  • oliwa z oliwek
  • kilka kropel soku z cytryny

 

Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj ze sobą i nałóż na włosy od nasady. Nie zapominaj o końcówkach, które szybko się rozdwajają. Aby uzyskać jeszcze lepsze efekty owiń pasma spożywczą folią, zaś głowę przykryj ręcznikiem. W cieplejszym otoczeniu składniki aktywne są uwalniane szybciej i lepiej są absorbowane w naszych pasmach. Maseczkę trzymaj na głowie przez co najmniej 30 minut, a następnie spłucz pod letnią wodą. 

 

Jeżeli włosy wydają Ci się szorstkie przygotuj sezonową maseczkę do włosów. Wystarczy, że zblendujesz 8 truskawek, 2 żółtka jaj, pół awokado i łyżkę miodu. Tak przygotowaną maskę nałóż na 30 minut na głowę i po upływie czasu spłucz pod letnią wodą. 

 

Jak się okazuje przygotowanie domowych kosmetyków jest szalenie proste – wymaga jedynie kilku gram chęci i składników, które bez trudu znajdziemy we własnej kuchni!

Redakcja Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *