Jak osiągnąć cele treningowe?

Jak osiągnąć cele treningowe?

 

 

>Przejście na aktywną stronę życia jest trudne – wymaga determinacji, wytrwałości i poświęcenia, lecz wszystkie trudy rekompensuje doskonała sylwetka. Jak wytrwać w treningowych postanowieniach, kiedy kusi nas niezdrowe jedzenie i wygodna kanapa, na której moglibyśmy obejrzeć kolejny odcinek ulubionego serialu?

 

Oceń swoje postanowienia… ponownie

 

Mierz siły na zamiary – niech stanie się Twoim treningowym motto. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak łatwo poddać się ekscytacji i wymyślić ambitne postanowienia. Niestety są one trudne do utrzymania. Przyjrzyj się dokładnie swoim celom treningowym i sprawdź, czy są osiągalne i dopasowane do Twoich możliwości.

 

Małe kroki do wielkiego celu

 

Marzy Ci się udział w maratonie bądź zrzucenie 10 kilogramów? Postawa jest godna podziwu, lecz osiągnięcie zamierzeń wymaga olbrzymiej ilości czasu i pracy. Dlatego zamiast wskakiwać od razu na głęboką wodą, podziel cele długoterminowe na krótsze i mniejsze odcinki. Dla przykładu – zamiast zapisywać się na maraton, sprawdź swoje możliwości w biegu na 5 km. Po takim wyzwaniu, postaw na dłuższy bieg. 

 

Nagradzaj swój wysiłek

 

Gdy motywacja zaczyna spadać, to najwyższy czas sięgnąć po skuteczną broń – nagrodę za wysiłek. Obiecaj przed sobą, że jeżeli przez 5 dni będziesz na siłowni, to w weekend wybierzesz się na zakupy, aby kupić bluzkę o rozmiar mniejszą! To motywacja, a jednocześnie wyraz progresu. 

 

Sięgnij po wsparcie przyjaciela

 

Nic tak nie motywuje do wspólnych działań jak pomoc ze strony przyjaciela. To on może w kryzysowych sytuacjach wyciągnąć Cię na dwór do wspólnego biegania. Poprawa nastroju i motywacji do ćwiczeń jest gwarantowana, gdy mamy świadomość, że obok nas trenuje bliska osoba. Jednocześnie rozmowa pomaga przezwyciężać obawy i niepokoje, a przy tym pomaga spojrzeć na zmartwienia z innej perspektywy. 

Redakcja Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *