Czy brzuszki coś dają na płaski brzuch? 

Czy brzuszki coś dają na płaski brzuch? 

 

 

Chcesz pozbyć się nieestetycznej oponki na brzuchu i kolejnych nadprogramowych kilogramów, które przykrywają Twoje głęboko ukryte mięśnie? Pierwsza rzecz jaka wpada Ci na myśl – brzuszki. Dlatego czym prędzej kładziesz się na podłodze i katujesz się setką powtórzeń. Niestety nie tędy droga.

 

Czy wiesz, że więcej niż połowa kobiet, rozpoczyna regularny trening dla redukcji masy ciała? Większość z nich chce jednego – zrzucić oponkę i pozbyć się niechcianych boczków. Równie często pragniemy posiadać zgrabne uda i jędrną pupę. Dlatego zamiast zapisywać się na analogiczne zajęcia fitness, padamy na podłogę i rozpalamy swoje mięśnie brzucha w trakcie wykonywania brzuszków. Niestety codziennie realizowanie raptem jednego ćwiczenia to prosta droga do przemęczenia, frustracji i braku efektów. Do tego dochodzi przeciążenie kręgosłupa i dalsze treningi możemy już sobie darować. 

 

Czy brzuszki coś dają na płaski brzuch?

 

Owszem, odpowiednio wykonane mogą być częścią kompleksowego treningu na wszystkie problematyczne partie brzucha. Dlatego postaraj się trenować co najmniej 2-3 razy w tygodniu na siłowni. Niestety kupno kilogramowych hantli do domu jest w porządku, lecz do czasu. Po chwili organizm przyzwyczaja się do wysiłku. Dlatego zamiast inwestować w kolejne przyrządy do ćwiczeń domowych, wykup karnet na siłownię. Nie martw się – każdy profesjonalny zawodnik był kiedyś żółtodziobem.

 

>W pierwszej kolejności rozpocznij treningi z obciążeniem własnego ciała, potem z obciążeniem zewnętrznym. Swobodnie ćwicz całe ciało – nie zapominaj o niewygodnych partiach. Wówczas silny i płaski brzuch będzie efektem ubocznym Twojej systematyczności i regularności. A gdy masz wątpliwości – zapytaj trenera personalnego, który z pewnością podpowie Ci jak połączyć poszczególne rodzaje treningu w jedną efektywną aktywność. 

Redakcja Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *