Wzdęty brzuch wieczorem – jak rozwiązać problem wzdętego brzucha?

Wzdęty brzuch wieczorem – jak rozwiązać problem wzdętego brzucha?

 

 

Wzdęty brzuch wieczorem to problem wielu kobiet. Na szczęście istnieje wiele sposób, aby zarówno rano, jak i wieczorem cieszyć się idealnie płaskim brzuchem. Jak to zrobić? Wystarczy zastanowić się dwa razy zanim włożycie konkretny produkt na talerz. Oto kilka kulinarnych sztuczek, które pomogą poczuć się lżej i dzień zakończyć płaskim brzuchem!

 

Woda z cytryną 

 

Na wzdęty brzuch wieczorem pracujemy przez cały dzień, dlatego zacznijmy go właściwie. Wystarczy szklanka ciepłej wody z cytryną wypita na czczo. Tak prosta mieszkanka pobudza układ pokarmowy do działania, rozkręca metabolizm jeszcze przed śniadaniem, nawadnia, a przy tym sprawia, że nasze śniadanie jest mniej obfite i po prostuj lżejsze. Nie bez znaczenia jest obecność pektyn w cytrynie, czyli błonnika rozpuszczalnego w wodzie. Substancja pęcznieje w żołądku i zapewnia uczucie sytości. Po takim rozpoczęciu dnia jest wielce prawdopodobne, że przez cały dzień zjemy mniej. 

 

Rozważ nabiał dwa razy

 

Zdecydowana część osób dostrzega u siebie problemy z trawieniem nabiału, a konkretnie z zawartą w niej laktozą. Niektórzy nawet nie są w pełni świadomi, że to właśnie ten składnik diety powoduje męczące gazy i wzdęcia po posiłku. Taka przypadłość wynika z niedoboru laktazy – enzymu odpowiedzialnego za trawienie laktozy. Jeżeli u siebie podejrzewasz nietolerancję tej substancji zamiast mleka i serów, postaw na fermentowane produkty mleczne, które nie powodują wzdęć. Tym bardziej wieczorem.

 

Dobre przekąski

 

Na przekąskę pomiędzy posiłkami wybierz świeżego ananasa z bogactwem bromelainy bądź papaję z zawartością papainy. To dwa kluczowe enzymy, które rozkładają białko. Dlaczego są tak istotne? Niestrawione w pełni białko zalega w żołądku i jelitach, a przy tym przyczynia się do pojawienia alergii pokarmowych oraz dolegliwości układu pokarmowego, w tym wzdęć i gazów. Gdy nie strawimy w pełni białka o płaskim brzuchu wieczorem możemy zapomnieć. 

Redakcja Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *