Jaki mają skład skuteczne leki na odchudzanie?

Suplementy na stałe wpisały się do naszej diety. Dzięki nim, nie tylko uzupełniamy niedobory witamin, ale także wspieramy proces odchudzania. Coraz częściej w naszym koszyku lądują kapsułki hamujące apetyt. Czy warto je stosować? Jakie substancje aktywne znajdziemy w składzie?

Inulina

Węglowodan złożony, będący pochodnym błonnika odpornym na trawienie. Inulina w naturalnej postaci występuje w karczochach, szparagach, czosnku oraz bananie. W suplementach diety pełni funkcję wypełniającą żołądek – pęcznieje w przewodzie pokarmowym, a uczucie sytości zapewnia szybciej i na dłużej.

Pektyny roślinne

Pektyny roślinne to składniki preparatów, w których można znaleźć, np. wyciąg z ananasa bądź octu jabłkowego. Podobnie do inuliny, ich działanie sprowadza się do wypełniania poprzez pęcznienie przewodu pokarmowego. W trakcie suplementacji nie można zapominać o zwiększeniu ilości wypijanych płynów, ponieważ substancje te silnie wiążą wodę, co w konsekwencji może doprowadzić do odwodnienia.

Chrom

Chrom organiczny występuje w dwóch postaciach – substancji sześciowartościowej uznawanej za toksyczną oraz trójwartościowej, mającej pozytywny wpływ na proces odchudzania. Po spożyciu ulega przemianom, których skutkiem jest nie tylko zastopowanie apetytu, ale także wyrównanie poziomu glukozy we krwi u osób z cukrzycą bądź nietolerancją glukozy.

Polifenole

Związki są silnymi antyoksydantami, które można wyodrębnić z liści zielonej herbaty. Polifenolom przypisuje się właściwości antynowotworowe, a także wspomagające odchudzanie. Redukcja masy ciała wiąże się ze spotęgowaniem efektu termogenezy, czyli pobieraniem zasobów tkanki tłuszczowej do wyrównania ciepłoty ciała.

Flawonoidy

Są to silne antyoksydanty, które można znaleźć w dużej mierze w czerwonej herbacie. Jej czerwone zabarwienie wynika z różnic w procesie fermentacji – dzięki temu staje się cennym źródłem flawonoidów. Związki wykazują właściwości zbliżone do polifenoli i podobnie skutkują obniżeniem masy ciała.

Redakcja Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *