Najlepszy sposób na odchudzanie? Dieta 8 – godzinna

W ostatnim czasie prawdziwą rewolucję w odchudzaniu zapoczątkowała książka Davida Zinczenki – „Dieta 8 – godzinna”. Światowy bestseller nie tylko podbił tysiące serc, ale obalił 3 filary dietetyki na podstawie najnowszych doniesień naukowych. Czy można mówić, że znaleźliśmy najlepszy sposób na odchudzanie?

Połamane stereotypy

Wszystkie diety równo głoszą, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. A niekoniecznie. Okazuje się, że dzięki temu wszyscy, co wychodzą rano bez śniadania nie będą wytykani palcami, zaś smakosze stawiające na obfity pierwszy posiłek – cóż, daliście się nabrać. Założenia dotyczące kolacji jedzonej najpóźniej o 18 również zostały zrównane z ziemią. Według zaleceń dietetycznych, ostatni posiłek powinniśmy spożywać na 2-3 godziny przed snem. Dla nocnych marków to może oznaczać nawet godzinę 23. Ostatni mit dotyczył ruchu. Okazuje się, że nie musimy wylewać z siebie siódmych potów na siłowni. Wystarczy 8-minutowy trening przed śniadaniem, by zobaczyć rezultaty.

Jakie są zasady?

Dieta 8 – godzinna polega na spożywaniu posiłków wyłącznie w wybranych ośmiu godzinach dnia. Dla jednych optymalny okres jedzenia to 8 – 16, a dla innych 12 – 20. Wybór należy do nas. Przez resztę dnia dajemy odpocząć układowi pokarmowemu. Co jest dozwolone? Przede wszystkim niesłodzona kawa i herbata rano, która skutecznie wypełnia żołądek i hamuje apetyt. W ciągu dnia, należy spożywać dużo wody, a przy tym unikać mleka, soków, alkoholu i wszelkich napojów gazowanych.

8 – godzinny jadłospis

W ciągu ośmiu godzin możemy zjeść od dwóch do pięciu posiłków. Oczywiście, zjedzenie czegokolwiek bądź stołowanie się przez 1/3 doby w sieciach fast food mija się z celem. Dlatego warto postawić na zdrowe posiłki i nieprzetworzoną żywność. Warto wiedzieć, że taki 16 – godzinny post nie musimy stosować codziennie. Aby zobaczyć efekty wystarczy zastosować dietę tylko 3 razy w tygodniu. Bez jadłospisu, bez wyrzeczeń i bez liczenia kalorii.

Redakcja Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *