Szybkie tycie w okolicach brzucha – sprawdź, jak rozwiązać ten problem!

Płaski i lekko umięśniony brzuch to marzenie każdej kobiety. Nic dziwnego, że panie tak bardzo pragną osiągnąć wymarzony obwód. Każdy kolorowy magazyn promuje ideał piękna w postaci szczupłej kobiety. A co zrobić jeżeli naszym problemem jest właśnie szybkie tycie w okolicach brzucha? Sprawdź, jak możesz rozwiązać ten problem, a przede wszystkim skontroluj poziom hormonów. Okazuje się, że konkretne hormony bardziej niż inne rzutują na gromadzenie się tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. 

Przywrócenie równowagi hormonalnej powinno kierować nami nie tylko dla wyszczuplenia ciała, ale również zadbania o własne zdrowie i dobre samopoczucie. Sprawdź, jakie hormony wpływają szczególnie na kumulowanie się tkanki tłuszczowej w partii brzucha. 

Naukowcy, którzy zajmują się problemem tkanki tłuszczowej zidentyfikowali hormony, odpowiedzialne za gromadzenie się tłuszczu. To, w którym miejscu odkłada się tkanka tłuszczowa świadczy o braku równowagi hormonalnej. Może ich być za mało, za dużo lub całkowicie poza równowagą. Jak to rozpoznać w partii brzucha?

Jeżeli dotyczy Cię szybkie tycie w okolicach brzucha możesz mieć problem związany z wysokim poziomem insuliny, niskim poziomem hormonu wzrostu, niskim lub wysokim estrogenem, wysokim kortyzolem bądź wysokim testosteronem. Lokalizacja tkanki tłuszczowej w tej partii stanowi bezpośrednie odbicie powyższych hormonów. To one mają bezpośredni wpływ na to, gdzie organizm magazynuje komórki tłuszczowe. Odpowiednia równowaga hormonalna jest ważniejsza niż liczenie kalorii, głodzenie się czy mordercze treningi. Niekiedy wystarczy doprowadzić je do normy, aby całkowicie wyeliminować problem. 

Jeżeli szybkie tycie w okolicach brzucha celuje w Twoje boczki, które wręcz wychodzą ze spodni możesz mieć problem z równowagą hormonalną. Warto wtedy skontrolować wysoki poziom insuliny i sprawdzić, czy nie doszło do zaburzenia poziomu cukru we krwi. Co więcej, wahania tych wskaźników mogą w konsekwencji doprowadzić do cukrzycy. 

Jak widać, szybkie tycie w okolicy brzucha to nie wyłącznie kwestia diety, ale również równowagi hormonalnej, która zaburzona może wprowadzić spustoszenie w organizmie.

Redakcja Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *