Morwa biała zyskuje w ostatnich latach ogromną popularność. Jej właściwości lecznicze i cenne walory powodują, że roślina ta, a właściwie jej owoce oraz liście są naturalnym środkiem na wiele schorzeń i przypadłości.

Owoce wyglądem przypominają malinę, są jednak nieco większe, podłużne, soczyste i jak sama nazwa mówi białe, w smaku słodkie. Mimo, że roślina ta pochodzi z Azji Wschodniej to doskonale zadomowiła się również w naszym klimacie. W Chinach wykorzystywana jest w medycynie naturalnej. Drzewo morwy może osiągać nawet kilkanaście metrów wysokości.

Owoce morwy białej są bogatym źródłem węglowodanów, tłuszczów nienasyconych, błonnik i białka. Ale ich skład to również witamina C pod postacią kwasu askorbinowego, witaminy z grupy B oraz żelazo, potas, miedź i wapń. Cennym na tle innych owoców są w morwie białej zawarte w niej aminokwasy jak leucyna i metionina które dostarczają organizmowi niezastąpionych wartości oraz zawarte w morwie antyoksydanty.

Właściwości antyoksydacyjne zawarte są również w liściach morwy. Susz z liści morwy to także bogactwo białka i błonnika pokarmowego. Liście morwy mają cenne zalety w ziołolecznictwie. Ich działanie przeciwgrzybiczne i antywirusowe to ogromna zaleta.

Idealnie sprawdza się morwa biała na odchudzanie. To zawarta w niej kwercetyna która jest flawonoidem odpowiada za prawidłową gospodarkę węglowodanów w organizmie i na jego metabolizm. Morwa biała na odchudzanie jest stosowana również w celach detoksykacyjnych. Susz z liści morwy pomaga w pozbyciu się zbędnych kilogramów gdyż hamuje działanie enzymów trawiennych przez co odpowiedzialne za tycie węglowodany nie są wchłaniane przez organizm.

Morwa biała znalazła swoje miejsce w suplementacji i na rynku dostępne są produkty z dodatkiem morwy które wpływają na prawidłowe odchudzanie. Pamiętać należy, że jak każdy suplement diety nie wykonają one za nas 100% pracy w odchudzaniu. Prawidłowa dieta i aktywny tryb życia,ruch to podstawa w odchudzaniu a morwa biała powinna być dodatkiem do tego jako element wspomagający proces odchudzania a nie jego baza.

O tym jak cenną rośliną jest morwa świadczy fakt, że każda z części tej rośliny jest bogata w wartości odżywcze i lecznicze. Wspomniane już wcześniej owoce i liście ale także korzeń morwy białej jest wykorzystywany w medycynie naturalnej. Korzeń ma działanie redukujące stany zapalne, chroniące przed wirusami oraz opóźniające procesy starzenia.

Morwa biała zyskała także w naszych regionach popularność jako środek na obniżenie cukru we krwi. Dlatego też z rozwagą i konsultacją lekarza powinni podejść do jej stosowania lub niestosowania cukrzycy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here