O polskiej służbie zdrowia można bardzo wiele powiedzieć. Jednym z głównych zarzutów w jej kierunku są terminy wizyt. Czasami czas oczekiwania jest wręcz absurdalnie długi i absolutnie nieakceptowalny dla osoby chorej. Kto z nas nigdy nie zdecydował się na wizytę prywatną, ponieważ pomoc potrzebna była natychmiast? Niestety, i w gabinetach prywatnych zdarza się, że na wizytę trzeba czekać tygodniami. Są jednak przypadki, kiedy zwłoka wiązać się może z przykrymi konsekwencjami.

E-zwolnienie online

Na szczęście odpowiedzią na rzeczywiste problemy jest e-zwolnienie online lekarskie przez internet. Zdobycie L4 to zdecydowanie ten przypadek, kiedy liczy się czas. Zwłaszcza, jeśli nasz pracodawca nie należy do osób wyrozumiałych i chce natychmiast udokumentowanego wyjaśnienia naszej nieobecności w pracy. Z pomocą przychodzi wtedy e-lekarz24h.pl/produkt/e-zwolnienie-lekarskie-l4/, czyli najszybsza i najwygodniejsza forma uzyskania zwolnienia.

Jeśli zmogła nas choroba, która uniemożliwia nam opuszczenie domu, lub nie jesteśmy osobą mobilną i by dostać się fizycznie do lekarza potrzebujemy pomocy innej osoby, możemy załatwić całą procedurę wystawiania zwolnienia przez internet. Wystarczy urządzenie elektroniczne z dostępem do internetu – może to nawet być telefon – by prawomocny dokument został wystawiony na nasze nazwisko a następnie automatycznie powędrował do pracodawcy oraz odpowiedniego urzędu.

Nie potrzebujemy własnego konta pacjenta, nie musimy się nigdzie rejestrować. Wystarczy poświęcić kilka minut na uzupełnienie kwestionariusza, w którym podamy dane nasze oraz pracodawcy, a następnie opiszemy nasze dolegliwości, które uniemożliwiają nam pracę. Przykładowo może to być gorączka, przeziębienie, ból kręgosłupa lub kolana, zatrucie pokarmowe. Po wypełnieniu kwestionariusza i wysłania zlecenia, lekarz oddzwoni do nas. Po krótkiej konsultacji telefonicznej nasze e-zwolnienie L4 online zostanie wystawione oraz wysłane do ZUS oraz pracodawcy podanego we wniosku.

Czy zwolnienie online różni się od zwolnienia otrzymanego w gabinecie lekarskim?

Absolutnie nie. Zarówno zwolnienia jak i recepty wystawiane online są akceptowane na terenie całej Polski i nie są mniej ważne od swoich papierowych odpowiedników. Są za to dużo wygodniejsze i szybsze – cała procedura zajmuje około 15 minut i wymaga od nas minimum wysiłku. Nie dość, że nie musimy fatygować się do przychodni i czekać w kolejce, to nie musimy również zawozić zwolnienia do siedziby firmy. Zwolnienie elektroniczne jest przesyłane automatycznie przez wystawiającego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here