Trening personalny często kojarzy się z bardzo ekskluzywną usługą dla dość majętnych osób. Nie jest to jednak do końca prawda. Obecnie z takich treningów korzystają również osoby, które niekoniecznie mają dużo środków na koncie. Co więcej jest to bardzo pożyteczna forma aktywności fizycznej. Jeśli do końca nie jesteś przekonany lub przekonana do treningów personalnych, może ten artykuł zmieni Twoje zdanie na ten temat.
Czemu trening personalny jest tak potrzebny?
Treningi personalne sprawiają, że masz możliwość bardziej efektywnego treningu pod okiem zawodowego trenera. Jest to bardzo polecana forma aktywności, zwłaszcza dla osób, które mają spore problemy zdrowotne. Jeśli cierpisz np. na cukrzycę, masz słabą kondycję fizyczną, nie wiesz jak ćwiczyć efektywnie lub jesteś po wypadku lub operacji, to trening personalny będzie idealną formą aktywności. Co więcej, podczas takich spotkań poznasz dokładnie techniki ćwiczeń, które pomogą Ci osiągnąć Twój cel oraz wzmocnić mięśnie. Indywidualnie dobrane ćwiczenia nie obciążają stawów, są bezpieczne i dopasowane do Twoich możliwości. Zgodnie z nową wiedzą na temat wysiłku fizycznego, trening ma być przyjemnością. Dzięki temu z większą chęcią będziesz podejmować kolejne próby walki o lepsze zdrowie i smukła sylwetkę.
Co ważne w dobie częstych lockdownów treningi personalne będą świetną alternatywą dla zamkniętych siłowni. Trener personalny może umówić się z Tobą na trening w praktycznie dowolnym miejscu. Wspólne ćwiczenia na świeżym powietrzu lub w wynajętej sali treningowej na pewno nie zostaną odwołane przez nagły lockdown.
Wiele osób korzystających z siłowni obawia się nie tylko ich nagłego zamknięcia, ale również faktu, że nie wiedzą jak dokładnie wykonywać dane ćwiczenia. Na początku popełniają błędy, które mogą doprowadzić do kontuzji. Aby tego uniknąć, warto zainwestować w kilka spotkań z profesjonalnym trenerem. Dzięki nim na pewno lepiej przygotujesz się na indywidualny trening.
Na czym polega trening personalny?
Przed treningiem personalnym trener pyta Cię o stan zdrowia, Twoją aktywność, a także ewentualne kontuzje, jakie występowały w przeszłości. Na podstawie tych doświadczeń oraz Twojej wagi i celów jakie chcesz osiągnąć, dobiera trening pod preferencje. Może również doradzić sposób odżywiania, który pomoże zmniejszyć wagę lub zwiększyć masę mięśniową.
Trening personalny rozpoczyna się również od rozgrzewki i przygotowania do wysiłku. Przy pierwszym spotkaniu trener na pewno sprawdzi Twoją wydolność, by dobrać ćwiczenia, które na pewno wykonasz. Z czasem będzie zwiększał ich ilość, by dały zamierzone rezultaty. Co jakiś czas na pewno sprawdzi ilość tkanki tłuszczowej oraz wagę, by mieć pewność, że wybrany program treningowy daje dobre efekty. Ciągła kontrola wyników pozwala na efektywne ćwiczenia. Są one tak dobrane, by nie tylko kształtować sylwetkę, ale również zwiększać szybkość i gibkość, co również jest istotne. Nie bez znaczenia jest również mentoring oraz praca nad motywacją, by klient również po zakończonych spotkaniach chciał dbać o siebie i swoją sylwetkę.