Wielu właścicieli psów pragnie, aby ich zwierzęta zachowywały się lepiej lub reagowały na proste komendy. Właśnie w celu uzyskania takich efektów wprowadza się tresurę, która pomaga w ułożeniu czworonoga. Aby nauka posuwała się szybciej, warto stosować smakołyki, które będą odbierane przez pupila jako pyszna nagroda.

Smakowita nagroda, która zachęca do tresury

Psy uwielbiają się uczyć, jeśli tylko treningi przebiegają w miłych okolicznościach i uwzględniają ich indywidualne potrzeby. Odpowiednio dopasowane nagrody zawsze zachęcają czworonogi do tego, by podejmowały się nowych zadań i zapamiętywały komendy oraz ich poprawne wykonywanie. Dlatego też smakołyki doskonale sprawdzają się podczas tresury, zapewniając psa, że postępuje właściwie.

Pamiętajmy przy tym, że nagradzanie to tak naprawdę jedyna metoda trenowania z psem nowych umiejętności. To ona sprawia, że zwierzę w miłej, spokojnej atmosferze wykonuje i zapamiętuje komendy. Podczas tresury nigdy nie powinny być więc stosowane żadne kary, takie jak krzyki czy uderzenia, ponieważ nie przyniosą one rezultatów.

Budowanie wspólnych relacji

Stosowanie smakołyków podczas wychowania psa może też prowadzić do pogłębienia relacji z właścicielem. Zwierzę otrzymujące nagrodę od swojego trenera doskonale wie, że dobrze się sprawiło i wywołało u niego zadowolenie. Dzięki temu będzie chciało powtarzać swoje zachowanie. Jednocześnie jest to udany sposób na to, by czuło się bardziej przywiązane do swojego właściciela, ponieważ psy bardzo pozytywnie reagują na wszystkie smakowite nagrody.

Przysmaki również dla zdrowia

Budowanie relacji i nagradzanie psa to bez wątpienia najważniejsze zadania wielu przekąsek. Jednak to nie wszystko, na co wpływają. Drobne, chrupiące i smakowite przekąski służą też zdrowiu czworonoga. Dostarczają mu niezbędnych witamin i minerałów, stanowiąc doskonałą dietę uzupełniającą główne posiłki. Dzięki nim pies będzie cieszył się jeszcze lepszym zdrowie i większym poziomem aktywności, co również pozytywnie wpłynie na jego chęci do zabawy.

Skład smakołyków, na który warto spojrzeć

Aby smakołyki dla psa do tresury spełniały wszystkie swoje zadania, powinny zostać odpowiednio zbilansowane w trosce o psie zdrowie. Muszą składać się z najlepszej jakości składników, które korzystnie wpływają na cały organizm zwierzęcia. Przede wszystkim należy więc sprawdzić procentową zawartość poszczególnych składników, takich jak białko, tłuszcze, włókna roślinne czy węglowodany. W następnej kolejności warto spojrzeć na dodatki, jakie mogły się tam znaleźć, jak na przykład witaminy.

Również dla psów alergików znajdzie się coś odpowiedniego. Wiele smakołyków posiada tylko jeden rodzaj mięsa, dzięki czemu można bez problemu wybrać to, które psu nie zaszkodzi. Istnieją także smakołyki bez glutenu, które są dedykowane dla psów nie mających możliwości spożywania tego związku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here