Zastanawiasz się, jaką lampkę do paznokci kupić? Poznaj nasze wskazówki i podejmij najlepszą decyzję dla siebie!

Lampka UV i lampka LED do paznokci – którą wybrać?

Wykonując takie zabiegi jak np. manicure hybrydowy, niezbędne jest skorzystanie z odpowiedniej lampy. To dzięki niej Twoja stylizacja będzie twarda i odporna na uszkodzenia. Na rynku czeka na Ciebie bogaty wybór lamp o różnych parametrach i typach. Do Twojego wyboru jest lampka UV i lampka LED do paznokci. Nad czym się zastanowić, przed wyborem określonej lampki do paznokci?

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, przede wszystkim powinnaś odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań, dzięki czemu o wiele łatwiej dokonasz wyboru. Po pierwsze zastanów się, jaki rodzaj manicure masz zamiar wykonywać. Najczęściej są to paznokcie hybrydowe, ale mogą być również żelowe. Jeśli nie wiesz, który manicure będziesz robiła, wybierz uniwersalną lampę do wszystkich typów.

Weź też pod uwagę, czy manicure masz zamiar wykonywać tylko prywatnie i dla siebie, czy też planujesz rozszerzenie działalności. Przy tej drugiej możliwości z pewnością lepsza będzie lampka wyższej jakości, która będzie jednocześnie wydajniejsza w działaniu. Najmniej istotny jest natomiast wygląd lampy, w końcu to sprzęt, który przede wszystkim ma być skuteczny.

Lampka UV i lampka LED do paznokci – czym się różnią?

Warto zauważyć, że oba produkty różnią się od siebie, choć ich działanie ma zasadniczo ten sam cel. Podstawowa różnica sprowadza się do rodzaju emitowanego światła, co zresztą zawarto w nazwie obu urządzeń. Lampa LED emituje widzialne światło diodowe, natomiast lampka LED do paznokci – światło ultrafioletowe. Najbardziej uniwersalnym sprzętem jest lampa tunelowa UV, nie znaczy to jednak, że to urządzenie najlepsze. Ma ona kształt skrzynki z wysuwanym spodem, na której należy ułożyć palce. Następnie wsuwa się je pod lampę niczym do tunelu. Lampy UV utwardzają hybrydy i żele, ale należy pamiętać, że wiele zależy tu od mocy. Standardowa lampa ma 4 świetlówki po 9 W każda, przez co czas utwardzania wynosi 120 sekund (przy 36 W). W porównaniu do innych sprzętów dostępnych na rynku to dość długi czas. Pamiętaj, im lampa ma niższą moc, tym dłużej trwa samo utwardzanie. Zaletą wspomnianych lamp tunelowych UV jest przede wszystkim ich cena oraz uniwersalność działania. Pamiętaj również, że w lampach UV co pewien czas musisz wymienić żarówkę. Twoja lampa powinna być też wyposażona w czujnik ruchu i timer.

A może lampka LED do paznokci?

Od kiedy lampki LED pojawiły się na sklepowych półkach, bardzo szybko zyskały popularność wśród amatorskich i profesjonalnych użytkowniczek. Ich największą zaletą jest krótki czas utwardzania, może on wynosić nawet tylko 30 sekund. Ponownie jednak uzależnione jest to od mocy lampy. Popularne kompaktowe modele mają moc 9 W, nieco lepsze mają już co najmniej 12 W. Ponadto w przypadku lamp LED nie trzeba tak często wymieniać żarówki – zamiast niej wbudowano tu wiele diod LED. Warto dodać, że na rynku znajdują się też lampy CCFL+LED, czyli lampy do zadań specjalnych. Dzięki dodatkowym świetlówkom CCFL możliwe jest utwardzanie nie tylko manicure hybrydowego, ale też manicure żelowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here